1. 20. gadsimta 50. gados Izraēlā tika izveidota “Holokaustā izglabto ebreju no Igaunijas un Latvijas asociācija “. Tā apvienoja ne tikai ebrejus, kas ieradās pirms Otrā pasaules kara celt pirmos kibucus, bet arī tie, kam izdevās izdzīvot holokausta un deportācijas laikā. Kopš tā laika sākās regulāras izglābto ebreju un viņu pēcteču tikšanās. Viņi lika pamatu nozīmīgai tradīcijai -Latvijas izcelsmes ebreju salidojumiem.
  2. Izraēlā dzīvojošie liepājnieki izveidoja savu apvienību Geršona Juvala (Griša Landman) vadībā. Pēc Geršona nāves vadību pārnēma Solomons Feigersons, izglābtais zēns no Liepājas geto un koncentrācijas nometnēm.
  3. Latvijas izglābto ebreju asociāciju Amerikas Savienotajās Valstīs 1985. gadā dibināja holokaustā izdzīvojušie rīdzinieks Stīvens Springfīlds un liepājnieks Džordžs Švabs, kurš 10 gadu vecumā pārdzīvoja Liepājas geto un koncentrācijas nometņu šausmas.
  4. Pirmajā Holokaustā izdzīvojošo liepājnieku salidojumā 1988. gadā Izraēlā, Raja Westermane-Mazina, uzrunājot pasākuma dalībniekus, sacīja:
    „Mans dzīvesbiedrs, kurš nav liepājnieks mēdza teikt:

    “…tava Liepāja ir pati dīvainākā vieta, par kuru es jebkad esmu dzirdējis. Tur dzīvoja apmēram 9000 ebreju. Nacisti nogalināja vairāk kā 90% no viņiem, bet, lai kur mēs nebrauktu, vienmēr var satikt kaut vienu liepājnieku!”
    Šis fenomens ir lielās mīlestības un uzticības izrādīšana Liepājai, atšķir mūs, visus, kas ir dzimuši un uzauguši šajā mazajā pilsētā pie Baltijas jūras. Kādreiz dažādu iemeslu dēļ pametušiem Liepāju (Libau), mums agri vai vēlu rodas nepārvarama vēlēšanās atgriezties. Atgriezties pie jūras, brīnišķīgās pludmales, parka, ielām, kuras nes daudzu gadsimtu nospiedumus, bet galvenais – atgriezties pie savām saknēm”.
  1. Izglābto ebreju pirmo salidojumu Latvijā organizēja Marģers Vestermanis un Aleksandrs Bergmanis. Dalībnieku vidū bija arī liepājnieku grupa,kura apmeklēja savu dzimto pilsētu un izveidoja ciešus sakarus ar Liepājas ebreju draudzi.
  2. Šī tikšanās ielika pamatus regulārām Liepājas ebreju pulcēšanām no daudzām pasaules valstīm, kuras organizē fondi “Liepājas ebreju mantojums” un “Uniting Histori”. Tie dod iespēju ebreju holokaustā izdzīvojušajiem un viņu pēcnācējiem satikties dzimtajā pilsētā un dalīties atmiņās ne tikai par kara šausmām, bet arī par brīnumainu izglābšanos Holokaustā un ebreju glābējiem.
  3. Liepājas ebreju salidojumi notika: 1993., 1998., 2001., 2004.gados Latvijā, 2007.gadā- Izraēlā, Rīgā un Liepājā 2011. gadā un 2014, 2016, 2019.  gados Liepājā.