2019. gads

Fonda pasākumi  2019. gadā ir veltīti Liepājas ebreju draudzes 220. dibināšanas un 30. darbības atjaunošanas gadadienām.

Februāris

 • Eduarda Kaplāna ikgadējas mākslas darbu izstāde ebreju draudzes zālē.

Sestdien, 2. februārī, atklātai sabiedriskais fonds „Liepājas ebreju mantojums” kopā ar Liepājas ebreju draudzi atklāja Eduarda Kaplana ikgadējo mākslas izstādi.

Jau sesto reizi dzimšanas dienā notiek viņa personālizstāde. Draugi, paziņas un, protams, bijušie kolēģi – metalurgi, apsveica viņu ar šo notikumu.

Eduards Kaplans vienmēr vēlējās zīmēt, bet tikai pēc aiziešanas pensijā viņš ieguva iespēju vairāk koncentrēties uz savu hobiju – glezniecību. E. Kaplans saka: „.. 2018. gads bija grūts gads, tomēr man izdevās radīt arī jaunus darbus manai izstādei. Manas gleznas parasti ir veltītas manai ģimenei, Liepājai un brīnišķīgajai Baltijas jūrai, lai gan ir daži izņēmumi, piemēram, fragments no Gustava Klimta gelznas „Medicīna”. Pati glezna nav saglabājusies tāpēc es ar lielu iedvesmi mēģināju atjaunot šo fragmentu pēc fotogrāfijas.”

Visi apmeklētāji vienā balsī apgalvo, ka nav iespējams pārtraukt baudīt Liepājas skatu skaistumu un siltumu, ko viņi pārvadā. Pagājušajā gadā profesionālā žūrija izvēlējās divas E. Kaplana gleznas ikgadējai mākslas izstādei Liepājas muzejā.

Eduarda Kaplana gleznu izstāde ir atvērta Liepājas ebreju draudzes zālē, Kungu 21, līdz februāra beigām.

 • Liepājas ebreju draudzes locekļu piedalīšanās izglītojošā konferencē Limmud Baltics 2019 jūrmalā no 8.-10. februārim

 

 • Februāra beigās sāksies pieminekļa Liepājas ebreju karavīriem- cīnītājiem par Latvijas neatkarību   restaurācijas darbi

 

2018. gads

2018. gada pasākumi un projekti tika veltīti neatkarīgās Latvijas dibināšanas 100. gadadienai un Izraēlas Valsts dibināšanas  70. gadadienai

 •  2018. gada 16. decembris: Piemiņas diena, veltīta Liepājas ebreju nogalināšanai 1941.gadā no 15.-17. decembrim Šķēdes kāpās
 •       2018. gada 9. jūlijs: Liepājas Taisnīgo starp tautām piemiņas diena. Šī diena ir veltīta 27 Liepājas neiebrejiem, kuri riskēja ar savu dzīvi holokausta laikā, lai glābtu ebrejus no iznīcināšanas
 •         2018. gada 4. jūlijs: Ebreju genocīda upuru piemiņas diena. Šajā dienā atcerēsies vairāk nekā 70 000 Latvijas ebreju, tai skaitā 9000 no Liepājas, kuri tika nogalināti laikā no 1941. līdz 1945. gadam.
 •     2018. gada 5.-8. Jūlijs: Vispasaules Liepājas izcelsmes ebreju tradicionālais saiets.
  2018. gadā šis pasākums būs veltīts diviem svarīgiem notikumiem:
  o Latvijas neatkarīgās valsts dibināšanas simtgadei un
  o Izraēlas Valsts dibināšanas 70. gadadiena.
  Izglābtie Liepājas ebreji un viņu pēcnācēji no visas pasaules piedalīsies nozīmīgajās svinībās Liepājā 2018. gada no 5.-8.jūlijam.
 •   Līdz 2018. gada maijam: „Vienojošā vēsture’’ projekta īstenošana
  Šis projekts ir veltīts liepājniekiem -totalitāro režīmu upuriem. Šī projekta vienojošais faktors ir cilvēku piederība tai videi, ko mēs saucam par dzimto pilsētu Liepāja, tās pirmskaras laikiem. 1940. gada 14. jūnija deportācija un holokausts sagrāva 8 300 Liepājas civiliedzīvotāju dzīvi.
 •    24. aprīlis: Izraēlas diena Liepājā
  Šī diena tiks atzīmēta ar brāļu Šamir izstādes atklāšanu, koncertu un Izraēlas virtuves meistarklasi.
  o Brāļi Šamir: Gabriels un Maksims Šamir (Šefteloviči) dzimuši Liepājā un studēja grafiku un dizainu Berlīnē. Svarīgi ir tas, ka viņi 1949. gadā izstrādāja jaunās Izraēlas valsts emblēmas, medaļas, zīmogmarkas un naudas zīmes, tostarp Izraēlas Valsts ģerboni.
 •         2018. gada no 9. marta līdz 1. aprīlim. Ikgadējā mākslas izstāde E. Kaplan.

 

 

2017. gads

• 2017. gada 7. februāris. Liepājas ebreju draudzes locekļa Eduarda Kaplāna personālā mākslas izstāde. Jau vairākus gadus ir klūvusi par tradīciju mākslinieka dzimšanas dienā rīkot viņa darbu izstādi.\

• 2017. gada 24. marts. Foto izstāde – „Veco akmeņu otrā dzīve”
Sadarbībā ar Ungārijas vēstniecību Latvijā, fonds “Liepājas ebreju mantojums” atklāja foto izstādi Liepājas ebreju draudzes zālē. Šī izstāde iepazīstinaja apmeklētājus ar Ungārijas sinagogu mūsdienu likteņiem, kuri tiek izmantoti citiem ne dievnamu mērķiem.. Izstādes atklāšanā viesus sveica Ungārijas vēstniece Latvijā Adriena Millera kundze. Izstāde izraisīja lielu interesi un diskusijas apmeklētāju vidū. Šī izstāde rada jautājumus par sinagogu mūsdienu likteņiem vietās, kur nav ebreju kopiena – vai tie būtu jāizmanto citiem mērķiem un funkcijām, vai vienkārši tās būtu jāslēdz

• 2017. gada 27. jūlijs. Holokausta izpēte Latvijā, Liepājā.
Šajā dienā, notika tikšanās ar pārstāvjiem no Vašingtonas memoriālā Holokausta muzejā, lai apspriestu tālāku holokausta pētījumus un mācīšanu pilnveidošanu Latvijā un Liepājā jo īpaši

• 2017. gada 8. decembris. Ebreju ģimeņu brīnumu un pārsteigumu vakars.
Šis ģimenes svētku pasākums bija veltīts gaidāmajiem Hanukas svētkiem, kā arī jaunajai tradīcijai, ko realizēja fonds – Šabata kopīgām svinībām. Svētku vakara atklāšanas laikā goda viešņa, Izraēlas vēstniecības Latvijā Konsule Israēla Peri-Probšteina sirsnīgi sveica vakarā viesus.
Džordžs Švabs (George Schwab), viens no fonda dibinātājiem un sponsoriem (ASV) un Vitālijs Kivmans no privātā labdarības fonda ‘’ Heartbeat’’ (Austrija), arī atsūtīja savus video apsveikumus Ģimenes vakara dalībniekiem un viesiem, kuri tika proecēti uz liela ekrāna.
Svētku vakaru pavadīja burvju brīnumu mestarības, Hanuka dejas un ebreju vokālā un instrumentālā mūzika. Bērniem tika organizēta divu stundu gara izklaides programma ar pārsteigumiem un brīnumiem.

• 2017. gada 17. decembris – Liepājas ebreju –Holokausta upuru piemīņas diena.
Liepājas ebreju draudze sadarbībā ar Fondu ‘’Liepājas ebreju mantojums’’rīkoja piemiņas brīdi par godu tiem liepājniekiem, kuri tika nogalināti 1941. gada 15.-17. decembrim Šķēdes kāpās.

Liepājas ebreju piemiņas diena Holonā ( Izraēla) pie pieminekļa Liepājas ebrejiem, kuri gājuši bojā Holokausta laikā.

•29. decembrī notika tradicionālās tikšanās ar Johannas un Roberta Sedolu, Taisnīgo starp tautām meitām

Liepājas ebreju nogalināšanas Šķēdē 1941. gadā piemiņas diena

Ebreju ģimenes brīnumu un burvju vakars

Ebreju Genocīda Piemiņas Diena

E. Kaplan 75. gadu Jubilejas mākslas izstāde

Ģimenes projekts -Limud “Liepājas ebreju mantojums” 2016