2019. gada 15. decembrī Šķēdē notika piemiņas pasākums, kas bija veltīts Liepājas ebreju iznīcināšanai holokausta laikā.

Lielākā ebreju iznīcināšanas akcija Liepājā notika Šķēdē no 1941. gada 15.–17. decembrim.2x

1941. gada 13. decembrī Liepājas laikraksts „Kurzemes Vārds” publicēja SS štandartenfīrera un Liepājas policijas priekšnieka  Emīla Didriha rīkojumu, kurā tika norādīts, ka 1941. gada 15. un 16. decembrī visiem pilsētas ebrejiem jāpaliek savās mājās. Rīkojums nāca no SD galvenā biroja Rīgā.

Liepājas policija ebrejus sāka arestēt jau naktī no 13. uz 14. decembri, nogādājot viņus sieviešu cietumā Tiesas ielā. Tur cilvēkiem bija pārāk maz vietas, apstākļi bija nežēlīgi un necilvēcīgi. Upuriem tika pavēlēts stāvēt pret sienu, nekustēties, nemeklēt radiniekus, neskatīties uz sargiem, kuri sita cilvēkus un izturējās pret viņiem cietsirdīgi.

No 1941. gada 15.–17. decembrim pašā Baltijas jūras krastā Šķēdē notika lielākā Liepājas ebreju iznīcināšanas akcija 2x, kuru vadīja E. Dīdrihs kopā ar vietējās policijas spēkiem. Šajā necilvēcīgajā akcijā gāja bojā gandrīz visi Liepājas ebreji, Latvijas valsts pilsoņi.

Kā katru gadu, ebreju kopienas locekļi, ģimenes un draugi pulcējās pie Shaked memoriāla. Piemiņas ceremonijā ebreju kopienas un Liepājas Ebreju mantojuma fonda pārstāvji uzsvēra, cik svarīgi ir saglabāt atmiņu par traģēdiju Šķēdē, par šiem briesmīgajiem notikumiem, lai dzīvotu un neļautu šādam noziegumam atkārtoties nākotnē.