Otto Fišers bija izcils austriešu futbolists un Liepājas futbola komandas “Olimpia” treneris. Viņš gāja bojā Liepājā Otrā pasaules kara sākumā.
Fonds ”Liepājas ebreju mantojums” nodarbojas ar   O. Fišera pirmskara dzīves un sporta  karjeras izpēti.
Otto Fišers (“Schloime”) dzimis 1901. gada 1. janvārī Vīnē. Nošauts 1941. gada 3. jūlijā Liepājā. Viņš bija Austrijas izlases uzbrucējs un vēlāk treneris.

Futbolista karjeru Oto Fišers sāka Vīnes klubā ‘’Herta” (ASV Hertha Wien), kur viņš pirmo reizi spēlēja Austrijas čempionātā. Būdams kreisais pussargs, viņš spēlēja kopā ar Otto Höss un pēc tam ar ungāriem Kálmán Konrád un Antal Siklóssy. 1923. gada septembrī Fišers pirmo reizi spēlēja valsts izlasēm. Trīs gadu spēles laikā Döblinger komanda divreiz kļuva par vicečempioniem un divas reizes ieguva Austrijas premjerlīgas futbola līgas kausu. Pēc tam, kad “SC Hakoah Wien” zaudēja pirmās Ziemeļamerikas tūres laikā, viņiem bija jārūpējas par zaudējumu atgūšanu, un Fišers bija kļuvis par vienu no šādām iespējām. 1925. gadā kreisā spārna pozīciju pārņēma Gustavs Vīzers vai Ferdinands Veselijs, līdz Fišers atkal pievienojās komandai. Viņš spēlēja 1,5 sezonas “Krieauern” komandā un piedalījās arī otrajā Ziemeļamerikas turnejā 1927. gada pavasarī.

1928. gada sākumā viņš pārcēlās uz “SC Wacker Wien”, kur sāka spēlēt kreiso sparingu ar Ignazu Tachs, taču ceļgala savainojums drīz lika Otto Fišeram beigt futbolista karjeru. Veselības  dēļ viņam spēlētāja karjera bija jāpabeidz vēl agrāk.
Fišera pēdējā spēle Austrijas izlasē bija Nāciju kausa izcīņā 1928. gada oktobrī pret Šveici.
Pabeidzis aktīvo spēlētāja karjeru, Fišers strādāja par treneri Šveices, Francijas un Dienvidslāvijas futbola izlasēs, kā arī  “FC Salzburga” komandā.

  1. gadā viņš pārņēma trenera pienākumus ‘’DSV Saaz’’, kur divus gadus strādāja, un pēc tam atgriezās Dienvidslāvijā, lai strādāt par galveno treneri ‘’Concordia Zagreb’’ komandā.
  2. gadā Otto Fišeru uzaicināja uz Liepāju, kur līdz 1941. Gada jūlijam strādāja par futbola komandas ‘’Olimpia’’ treneri.

1941. gada 10. jūnijā O. Fišers apprecējās ar Annu Lemkinu. Viņa strādāja aptiekā. Šī bija Otto Fišera otrā laulība. O. Fišers bija ļoti cienīgs cilvēksm moderni ģērbās un tika uzskatīts par sava veida dendiju. Viņam bija patīkama zema balss. Paralēli trenera darbam ‘’Olimpijā’’ Otto palīdzēja Liepājas ‘’Makkabi’’ klubam apmācīt jaunos futbolistus

Pateicoties savai unikālajai treniņu metodei, Otto Fišers panāca, ka viņa ‘’Olimpias’’ komanda kļuva par Latvijas čempionu 1936., 1938. un 1939. gadā.