Fonda pasākumi  2019. gadā ir veltīti Liepājas ebreju draudzes 220. dibināšanas un 30. darbības atjaunošanas gadadienām

Decembrīs

Piemiņas pasākums – 2019. gada 15. decembrī Šķēdē

Novembris

  1. novembrī Liepājas ebreju draudze ar ģimenes locekļiem sapulcējās ebreju kapos pie pieminekļa Latvijas atbrīvošanas cīņās 1919. gadā pie Liepājas kritušiem karavīriem.

Piemineklis Liepājā pirmo reizi tika atklāts 1934.gadā 13. oktobrī un otro reizi tas notika šogad jūlījā Liepājas ebreju vispasaules salidojuma laikā pēc vērenīgas restaurācijas.

Tas ir pirmais obelisks kritušajiem ebreju karavīriem, kas uzstādīts Latvijā.

Klātesošie uzklausīja M.Melamuda stāstu par pieminekļa celšanu un tad piedalījās kopējā lūgšanā atceroties visus kritušos Latvijas neatkarības karā kritušos karavīrus.

Jūlijs

10. Vispasaules Liepājas (Libau) ebreju Saiets notika Liepājā no 2019. gada 25. līdz 28. jūlijam, un tajā piedalījās liepājnieku pēcnācēji un ģimenes locekļi no visas pasaules.

Dominējošā 2019. gada Saieta tēma bija ebreju karavīru un patriotu dalība cīņā par Latvijas neatkarību 1919. gadā, Latvijas neatkarības simtgades ietvaros. Piemiņas ceremonijas notika pie Alejas Taisnīgiem starp Tautām un pie memoriāla Liepājas ebrejiem-Holokausta upuriem Šķēdē.

Ebreju kapos notika restaurēta pieminekļa atklāšana, veltīts ebreju karavīriem-cīnītājiem par Latvijas neatkarību un kritušiem pie Liepājas 1919. gadā.

Šajās ceremonijās piedalījās vietējie pašvaldības pārstāvji, vēsturnieki, Liepājas sabiedrība un diplomātiska korpusa pārstāvji.

Saietā satikās izglābtie ebreji, viņu bērni un mazbērni un goda viešņa Liepājas ebreju glābēju Taisnīgo starp tautām Roberta un Johannas Sedolu meita Irīda Paškusa.

2019. gada Liepājas ebreju Saiets, ne tikai sniedza lielisku iespēju viesiem no visas pasaules dalīties atmiņās par savu senču mantojumu, bet arī iepazīt bagātīgo Liepājas Ebreju kopienas lomu pilsētas vēsturē. Šī nozīmīgā pasākuma programmas ietvaros bija lielisks koncerts, kurā uzstājās ar ebreju un pasaules skaņdarbiem operas dīva Sonore Vaice simfoniskā orķestra mākslinieku pavadībā.

Visi dalībnieki augsti novērtēja Saieta nozīmi Liepājas ebreju mantojuma saglabāšanā un tās nodošanā nākāmājām paaudzēm.

Marts

  • 17. martē- ”Purim” svētku ietvaros notika leļļu teātra meistarklasse un ”Purimshpiel” priekšnesums
  • 22. martā  ģimens projekta ietvaros  notika Šabbaton par godu ebreju svētkiem ”Purim”

Februāris