• 2021. gadā mēs turpinājām savus projektus jaunos apstākļos, kas lika pārskatīt prioritātes un mērķus, jo online kļuva par vienīgo saziņas līdzekli.
  • Mēs esam definējuši mūsu konferenču mērķus un tie paredz izglītojošās lekcijas par dažadām vēsturiskām un mūsdienu tēmām, kuras ir saistītas ne tikai ar Liepājas ebreju mantojumu, bet arī Liepājas vēsturi.
  • Mēs nolēmām izmantot ZOOM platformu lai pilnveidotu mūsu zināšanas par ebreju tradīcijām,novadot dažādus ebreju rituālus online.
  • Otrs mūsu konferenču mērķis ir iepazīstināt ar nezināmām līdz šim Otrā pasaules kara faktiem, kas saistīti ar Liepājas notikumiem, šo notikumu dalībniekiem un viņu likteņiem.
  • Viens no svarīgākajiem mērķiem ir arī uzzināt vairāk par Liepājas un Liepājas apkārtnes ebreju glābšanu. Rīgas Žaņa Lipkes muzeja pētniece un vēsturniece Maija Meiere-Oše iepazīstināja ar savu pētījumu par bēdīgo neveiksmīgo ebreju glābšanu Auzputē, kā rezultātā tika nogalināti ne tikai ebreji, bet arī viņu glābēji.
  • Mēs esam turpinājuši savu ilgstošo projektu “Manas ģimenes saknes”, kura mērķis ir uzzināt vairāk par Liepājas ebreju ģimeņu vēsturi un to tradīcījām.
  • Tika novadītas 16 foto ekskursijas pa pirmskara Liepāju, kur dalībniekus iepazīstināja ne tikai ar pilsētas vēsturi, bet arī ar ebreju biznesu, kultūru, izglītību un sportu, kā arī Ebreju draudzes ieguldījumu Latvijas neatkarības dibināšanā un tās labklājības un ekonomiskās attīstībā.
  • Ceturdienās mēs pulcējamies ZOOM platformā, lai satikties ar bijušiem liepājniekiem un to pēctečiem, kuri šodien dzīvo Izraēlā, ASV, Vācijā, Lielbritānijā, Austrālījā un Krievijā. Mums bieži pievienojas Rīgā dzīvojošie liepājnieki un Liepājas Universitātes pasniedzēji, kurus interesē mūsu pilsētas un tās ebreju diasporas pirmskara vēsture. Pēc lekcijām bieži notiek diskusijas. Februārī mūsu tiešsaistes tikšanās vieslektors bija muzeja “Ebreji Latvijā” direktors Iļja Lenskis, kurš izstāstīja par ebreju vēstures izveidošanu Latvijā. Kā parasti tāizraisīja lielu interesi klausītājos.
  • Martā notika Liepājas ebreju draudzes Eduarda Kaplana tradicionālā mākslas izstāde, taču neparastā formātā. Tā tika radīta no viņa dzīvokļa. Eduards dalījās savā pieredzē un stāstījā par dažādām gleznošanas tehnikām, kuras viņš izmanto savās gleznās. E. Kaplāns iepazīstināja ar iepriekšējo gadu mākslas darbiem, kas guvuši atzinību arī pilsētas sabiedrības vidū. 2021. gada E. Kaplana virtuālā mākslas izstāde bija veltīta mākslinieka 80 gadu jubilejai.
  • 25. aprīlī mūsu Zoom sanāksmes vieslektors bija Izraēlas ebreju no Latvijas un Igaunijas asociācijas prezidents Eli Valks . Viņš dalījās ļoti svarīgā informācijā par situāciju Izraēlā.
  • 3. jūnijā ZOOM konferences dalībniekiem bija iespēja pastaigāties pa Graudu ielu, tad pa grezno Kūrmājas prospektu pagriežoties pa labi uz Uliha ielu apmeklēt māju, kurā dzīvoja slavenais pianists Makss Rabinovičs, pirms viņš aizbrauca uz ASV. Makss bija iecienītākais krievu izcilā basa Fjodora Čaļjapina akkompaniators. Šīs tikšanās dalībniekiem bija liels pārsteigums tikties ar M. Rabinoviča brāļameitu, kura dzīvo ASV, kā arī viņa dēlu. Pateicoties Ivaram Brodam, kurš ir paveicis lielu pētījumu par Maksu Rabinoviču šī tikšanās bija īsts atklājums.
  • No 4.-6. jūlijam kārtējās ZOOM tikšanās bija veltīti 80. gadadienai kopš Holokausta sākuma Latvijā. Liepājas ebreju draudzes lektoru grupa sagatavoja lekciju par dažādām tēmām saistītām ar ebreju vajāšanu, izdzīvošanu un glābšanu, veltot savus stāstījumus zināmiem vēsturiskiem faktiem saistītiem ar Holokaustu Liepājā.
  • Lai pabeigtu tiešsaistes lekciju kārtu šajā sezonā, 26. augustā I. Ivanova iepazīstināja ar sava pētījuma rezultātiem ZOOM konferences dalībniekus. Viņa stāstīja par kūrortu dibināšanas vēsturi un to, kā avotūdens un dubļi tika izmantoti cilvēku ārstēšanai no seniem laikiem līdz 20. gadsimta sākumam. Dalībniekiem bija iespēja apskatīt 30 fotogrāfijas prezentācijas laikā.
  • Laikā no 2020. gada 16. decembra, kad tika organizēta pirmā online konference Liepājas ebreju draudzei līdz 2021.gada augustam notika 26 tikšanās ar interesantiem cilvēkiem – pētniekiem, vēsturniekiem.
  • Mēs pateicamies visiem mūsu ZOOM konferenču dalībniekiem, ik sevišķi lektoriem: Elim Valkam, Rozālijai Suharei un Eduardam Kaplanam, Iļjam Lenskim, muzeja ”Ebreji Latvijā” direktoram, Maijai Meierei Ošei no Žaņa Lipkes muzeja, Dr. Ivaram Brodam, no Latvijas izdīvojošo ebreju Asociācijas ASV, žurnāla Courier redaktoram. kā arī Mihaiamu Melamudam par mūsu online konferenču tehnisko nodrošinājumu.